طلا دانلود
0

مهاجرت به کانادا تا سال ۲۰۲۳؛ راه‌های مهاجرت به کانادا را بهتر بشناسید

بازدید 243

اگرچه کشورهای مهاجرپذیری مانند کانادا، برای توسعه اقتصادی و اجتماعی ناگزیر به جذب مهاجر بوده و هستند، اما جذب این تعداد مهاجر ظرف مدت ۳ سال، اتفاق کم‌نظیری محسوب می‌شود.

البته به این نکته توجه داشته باشید که افزایش ظرفیت مهاجرپذیری کشور کانادا در سال‌های آتی به این معنا نیست که این کشور مرزهایش را بدون حساب‌وکتاب به‌روی مهاجران باز خواهد کرد و هر کسی، با هر شرایطی را خواهد پذیرفت.

. روش پکیج‌های قانونی

در روش پکیج‌های قانونی، برخلاف روش‌های رقابتی، متقاضی با هیچ‌کس رقابت نمی‌کند و هیچ‌گونه جدول امتیازبندی هم وجود ندارد.

مهاجرت به کانادا

در این روش، فرد متقاضی باید شروط یک قانون را دارا باشد و آن را به اثبات برساند. این روش شامل برنامه‌های مهاجرتی از قبیل استارتاپ، خوداشتغالی، اسپانسرشیپ همسر و… می‌شود.

۲. روش امتیازی

روش‌های امتیازی مهاجرت به کانادا شامل برنامه‌هایی از قبیل اسکیل ورکر (نیروی کار ماهر)، برنامه انتخاب استانی، تجربه کانادایی و… می‌شود.در تمام این روش‌ها چهار عامل تعیین‌کننده هستند:

 • سن
 • سطح تحصیلات
 • سابقه کاری
 • دانش زبان

گفتنی است که در روش‌های امتیازی، انتخاب درست برنامه مهاجرتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای اینکه با برنامه‌های مهاجرتی مختلف برای مهاجرت به کانادا بیشتر آشنا شوید، در ادامه، چند برنامه مهاجرتی مهم را معرفی می‌کنیم.

معرفی مهم‌ترین برنامه‌های مهاجرتی

در این بخش، به‌طور خلاصه، مهم‌ترین برنامه‌های مهاجرتی را که در بالا به آنها اشاره شد، معرفی می‌کنیم.

۱. برنامه استارتاپ کانادا

جاهای دیدنی قاره آفریقا؛ طبیعت، حیات وحش و تاریخ

برنامه مهاجرتی استارتاپ مدتی است که اصطلاحا نقل محافل شده و خیلی‌ها را به فکر اخذ ویزای استارتاپ انداخته است. برای به‌دست‌آوردن اقامت دائم کانادا از این طریق باید یک ایده خلاقانه برای راه‌اندازی یک استارتاپ داشته باشید. این ایده دو شرط را باید داشته باشد:

 • توجیه اقتصادی داشته باشد؛
 • شرکت‌های موردتأیید دولت کانادا، علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری روی ایده شما باشند.

۲. برنامه خوداشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی دو شرط دارد. شخص متقاضی مهاجرت باید:

 • حرفه خود را در سطح بین‌المللی دنبال کرده باشد؛
 • حداقل ۲ سال تجربه فعالیت و کسب درآمد از آن حرفه را طی ۵ سال گذشته داشته باشد.

در واقع، هدف دولت کانادا از چنین برنامه‌ای، جذب افراد کاربلد و نخبه در سطح بین‌المللی، جهت ارتقای کشور است.

از جمله افراد واجد این برنامه می‌توان به ورزشکاران مدال‌آور در سطح جهانی، نویسندگان و مدیران برجسته اشاره کرد.

۳. برنامه اسپانسرشیپ همسر و والدین

عجیب ترین سازه های معماری دنیا؛ ۲۱ ساختمان با ظاهری خاص اما جالب

برنامه اخذ اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ، مناسب کسانی است که والدین یا همسر شهروندان کانادایی باشند. اگر پیگیر اخبار مهاجرت به کانادا بوده باشید، احتمالا عبارت مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را شنیده‌اید. در واقع، این عبارت، اصطلاح عامیانه همان برنامه اسپانسرشیپ همسر است.

اقامت کانادا

به‌وسیله این برنامه، فردی که متولد کشور دیگری بوده و شهروندی کانادا را به دست آورده است، تحت شرایطی می‌تواند برای والدین یا همسر و حتی فرزندخوانده خود نیز اقامت دائم بگیرد.

 

مهاجرت به کانادا تا سال ۲۰۲۳؛ راه‌های مهاجرت به کانادا را بهتر بشناسید

کانادا یکی از مقصدهای محبوب برای مهاجرت است و این کشور به عنوان یکی از جوامع چند فرهنگی و دموکراتیک معروف است. برای مهاجرت به کانادا، افراد می‌توانند از چندین راه مختلف استفاده کنند. در ادامه به برخی از راه‌های مهاجرت به کانادا اشاره خواهیم کرد:

1. برنامه مهاجرت اقتصادی: کانادا برنامه‌های مختلفی برای مهاجرت اقتصادی ارائه می‌دهد از جمله برنامه مهاجرتی کارگری که به افراد با تجربه کاری خاص اجازه می‌دهد تا به عنوان کارگر ماهر یا حرفه‌ای به کانادا مهاجرت کنند. همچنین برنامه‌های سرمایه‌گذاری و کسب و کار نیز در این رده قرار دارند.

2. برنامه مهاجرت خانواده: افرادی که اقوام یا خانواده‌های مستقر در کانادا دارند، می‌توانند از برنامه‌های مهاجرت خانواده استفاده کنند تا به کانادا مهاجرت کنند.

3. برنامه مهاجرت دانشجویی: افرادی که تمایل دارند در کانادا تحصیل کنند می‌توانند از برنامه‌های مهاجرت دانشجویی استفاده کنند. پس از اتمام تحصیل، این افراد ممکن است اقدام به اخذ اقامت دائم در کانادا کنند.

4. برنامه مهاجرت پناهندگان: افرادی که در معرض خطرات جدی در کشور خود قرار دارند می‌توانند به عنوان پناهنده به کانادا مهاجرت کنند و درخواست پناهندگی بدهند.

5. برنامه مهاجرت کاری: برخی از صنایع و شغل‌های خاص در کانادا نیازمند نیروی کار خارجی هستند و افراد می‌توانند از برنامه‌های مهاجرت کاری استفاده کنند تا به کانادا مهاجرت کنند.

عجیب‌ترین جاذبه های طبیعی دنیا که شاید باور نکنید وجود دارند

با توجه به تنوع برنامه‌های مهاجرتی موجود، افرادی که تمایل به مهاجرت به کانادا دارند، باید شرایط و الزامات مربوط به هر برنامه را به دقت بررسی کرده و برنامه‌ای را انتخاب کنند که با شرایط و مهارت‌های خود سازگاری دارد. همچنین، مشاوره از وکیل یا مشاور مهاجرت می‌تواند به افراد کمک کند تا راه‌های مهاجرت به کانادا را بهتر بشناسند و به طور موثرتری برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید