طلا دانلود

عجیب‌ترین جاذبه های طبیعی دنیا که شاید باور نکنید وجود دارند

بازدید 299

طبیعتِ زیبا و عجیب‌وغریب زمین در بسیاری از مناطق جغرافیایی جهان ما را شگفت‌زده می‌کند. پدیده‌هایی در این کره خاکی وجود دارند که باور وجودشان تقریبا ناممکن است. شاید اگر بار اول بشنویم که این عجایب روی زمین وجود دارند استدلال عقلی به ما اجازه ندهد که وجودشان را باور کنیم. در این مطلب از چطور، قرار است به‌سراغ سرزمین‌های عجیب‌وغریبی برویم که برای بسیاری از افراد هنوز ناشناخته باقی مانده‌اند. خواندن این مقاله قوه تخیلتان را حسابی به تکاپو می‌اندازد؛ اما باید باور کنید هیچ‌کدام از این جاذبه‌ها تخیلی نیستند و همگی روی زمین جا خوش کرده‌اند.

پی برد. او معتقد بود این رنگ به‌دلیل وجود جلبک‌ها در آب است، اما این نظریه هرگز تأیید نشد.

آبشار خون در قطب - عجیب‌ترین جاذبه‌های طبیعی دنیا

دلیل پیدایش این جریان قرمزرنگ تا سال‌ها با فرضیه‌های متعددی روبه‌رو بود تا اینکه رمزوراز آن را محققان دانشگاه آلاسکا فربنکس کشف کردند. طبق این تحقیقات، مشخص شد این رنگ قرمز به‌دلیل وجود آهن اکسیدشده در آب شور است. در واقع، وقتی آب شورِ حاوی آهن با اکسیژن واکنش می‌دهد، اکسید آهن تولید می‌شود و در نتیجه، سرخی اکسید آهن این آبشار را به آبشار خون تبدیل می‌کند.

۲. اکالیپتوس رنگین‌کمان

اوکالیپتوس رنگین‌کمان - عجیب‌ترین جاذبه‌های طبیعی دنیا

این گیاه تمام تصورتان از شمایل کلیشه‌ای درختان را بر هم می‌زند. تنه این درختِ بلند متفاوت با سایر درختان است و به‌دلیل رنگارنگ‌بودنش، با نام «اکالیپتوس رنگین‌کمان» شناخته می‌شود. خاک نیم‌کره شمالی زمین میزبان این گونه‌های عجیب‌وغریب گیاهی است و گینه‌نو، اندونزی و جزیره میندانائو در فیلیپین سرزمین‌هایی‌اند که در بخشی از جغرافیای آنها این گونۀ گیاهی رشد می‌کنند. پوست تنه درخت اکالیپتوس رنگین‌کمان رنگ‌هایی منحصربه‌فرد دارد و شما می‌توانید تناژهای آبی، بنفش، نارنجی و خرمایی را روی آن ببینید. این درختان به سبکی خاص از نقاشی شباهت دارند که در آن، نقاش برای ترسیم تنه درخت، به‌جای استفاده از رنگ قهوه‌ای، قلم‌موی خود را به رنگ‌های سبز، خرمایی، آبی، نارنجی و بنفش آغشته کرده است.

اکالیپتوس رنگین‌کمان به‌طور طبیعی در جنگل‌های گرمسیری و پرباران یافت می‌شود. البته در حال حاضر این درخت در مزارع سایر مناطق جهان نیز کشت می‌شود. دلیل رنگارنگ‌بودن تنه اکالیپتوس ریختن سالیانۀ پوست قدیمی و ظاهرشدن پوست جدید روی آن است. پوست درخت به‌مرور زمان تغییر رنگ می‌دهد که در نهایت شاهد تنه‌ای چندرنگ خواهید بود.

۳. صخره‌های مواج آریزونا

صخره‌های مواج آریزونا - عجیب‌ترین جاذبه‌های طبیعی دنیا

یکی دیگر از عجیب‌ترین و باورنکردنی‌ترین جاذبه‌های جهان در آمریکا و در آریزونا واقع شده است. در منطقه بیابانی آریزونا، با اقیانوسی بزرگ از صخره‌های منحنی روبه‌رو خواهید شد که موجی تماشایی دارند و شبیه نقاشی‌های دالی، شما را بین مرز واقعیت و رؤیا معلق نگه می‌دارند. قدمت این سرزمین مواج با دوران ژوراسیک برابری می‌کند و باد و باران و سیل‌های عظیم در طراحی امواج آن تأثیر شگرفی داشته‌اند. این صخره‌های مواج در طول زمان از ماسه‌سنگ تشکیل شده‌اند و خطوط منحنی و رنگارنگ در سطح آن پدیدار شده است. این منطقه یکی از بهترین گزینه‌ها برای خلق عکس‌های خارق‌العاده و خاص است.

۴. سواحل پرستاره در مالدیو

ساحل درخشان در مالدیو - عجیب‌ترین جاذبه‌های طبیعی دنیا

در مالدیو جزیره‌ای به‌نام وادهو وجود دارد که آسمان پرستاره شب را با هر موج به ساحل می‌رساند.

 

جهان پر از جاذبه‌های طبیعی شگفت‌انگیز و عجیب است که هر کدام با تنوع و زیبایی خود، گردشگران را به خود جذب می‌کنند. در این مقاله، به بررسی برخی از عجیب‌ترین جاذبه‌های طبیعی دنیا می‌پردازیم که شاید باور نکنید وجود دارند.

1. دریاچه هار بین، کانادا
دریاچه هار بین، یکی از جاذبه‌های طبیعی دیدنی کاناداست. این دریاچه به دلیل آبی بودن و زیبایی خاص، یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب در این کشور محسوب می‌شود. اما عجیب‌ترین ویژگی این دریاچه، رنگ آب آن است که به دلیل انعکاس نور و رنگ‌های مختلف آسمان، از آبی تا سبز و حتی قرمز تغییر می‌کند.

2. چشمه‌های پاموکاله، ترکیه
چشمه‌های پاموکاله، یکی از جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا و عجیب در ترکیه است. این چشمه‌ها که در منطقه دنیزلی واقع شده، به دلیل شکل خاص و زیبایی خود، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در ترکیه محسوب می‌شوند. اما عجیب‌ترین ویژگی این چشمه‌ها، شکل آن‌ها است که به شکل مربعاتی بوده و در همان ارتفاع از زمین سر می‌زنند.

3. باغ گنجشک‌ها، نیوزیلند
باغ گنجشک‌ها، یکی از جاذبه‌های طبیعی دیدنی نیوزیلند است که به دلیل وجود گنجشک‌های زیبا و فراوان، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در این کشور محسوب می‌شود. اما عجیب‌ترین ویژگی این باغ، رفتار گنجشک‌هاست که به شکل گروهی و هماهنگ، در همان محل زندگی‌شان، به پرواز در می‌آیند و منظره‌ای شگفت‌انگیز را برای گردشگران فراهم می‌کنند.

4. زیرزمینی کریستال، مکزیک
زیرزمینی کریستال، یکی از جاذبه‌های طبیعی شگفت‌انگیز در مکزیک است که به دلیل زیبایی و تنوع خود، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در این کشور محسوب می‌شود. اما عجیب‌ترین ویژگی این جاذبه، شکل و رنگ‌های کریستال‌های آن است که به شکل هندسی و در رنگ‌های مختلف، در زیرزمین به وجود آمده‌اند.

5. صخره‌های هودو، نیوزیلند
صخره‌های هودو، یکی از جاذبه‌های طبیعی دیدنی نیوزیلند است که به دلیل شکل و رنگ خاص خود، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در این کشور محسوب می‌شود. اما عجیب‌ترین ویژگی این صخره‌ها، تغییر شکل آن‌ها است که به دلیل اثرات طبیعی و شرایط جوی، به شکل‌های مختلفی تغییر می‌کنند و هر بار منظره‌ای جدید را به گردشگران ارائه می‌دهند.

6. جزیره گرین، دانمارک
جزیره گرین، یکی از جاذبه‌های طبیعی دیدنی دانمارک است که به دلیل زیبایی و تنوع خود، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در این کشور محسوب می‌شود. اما عجیب‌ترین ویژگی این جزیره، رنگ سبز آن است که به دلیل وجود گیاهان فراوان و تنوع آن‌ها، به شکلی فوق‌العاده زیبا و شگفت‌انگیز در ذهن گردشگران به یاد می‌ماند.

7. چشمه‌های آبی نامیبیا، نامیبیا
چشمه‌های آبی نامیبیا، یکی از جاذبه‌های طبیعی شگفت‌انگیز در نامیبیا است که به دلیل زیبایی و شفافیت آب آن، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در این کشور محسوب می‌شود. اما عجیب‌ترین ویژگی این چشمه‌ها، آب آن‌ها است که به شکلی فوق‌العاده آبی و شفاف است که به دلیل وجود مواد رسوبی خاص در آن، به این رنگ درآمده است.

8. زمین‌های نمکی بولیوی، 

تبلیغات

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید