طلا دانلود
0

۱۵ ایده برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه و نکات مهمی که باید بدانید

بازدید 611

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

ایده‌هایی که برایتان گلچین کرده‌ایم، شامل رنگ‌های تکی و ترکیبی است:

۱. خاکستری یاکریمی + سفید

انتخاب رنگ کابینت - خاکستری یاکریمی + سفید

ترکیب یاکریمی (نوعی خاکستری مایل به گرمی) و سفید را به شماهایی پیشنهاد می‌کنیم که به دیزاین سرتاسر سفید علاقه‌مندید، اما با کمی عمق بیشتر. باوجود مقداری خاکستری همچنان فضای روشنی خواهید داشت، با این تفاوت که استفاده از خاکستری یاکریمی در کنار سفید عمق بیشتری به فضا می‌بخشد. البته، خاکستری خالی هم بدون ترکیب با سفید انتخاب خوبی است. 

این رنگ اولین رتبه را به خودش اختصاص داده در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه که برایتان آمده کردیم یکی از بهترین ها و اولین انتخاب ها برای آشپزخانه می تواند باشد.

۲. لاجوردی + سفید برای کابینت آشپزخانه 

انتخاب رنگ کابینت - لاجوردی + سفید

آبی و سفید ترکیب مخصوص آبی‌دوست‌هاست، آبی‌دوست‌هایی که هرگز از کابینت آبی خسته و دل‌زده نمی‌شوند! ازجمله آبی‌های پیشنهادی ما لاجوردی است که در کنار سفید جلوه‌ای با حال‌وهوایی تقریبا کلاسیک پیدا می‌کند. اما لاجوردی رنگ همه‌پسندی نیست! درمورد رنگ‌هایی که برای کابینت رایج نیستند و به‌نوعی خاص و منحصربه‌فردند، حواس‌تان به آینده هم باشد، چراکه اگر روزی تصمیم به فروش یا اجاره خانه‌تان بگیرید، احتمالا رنگ کابینت‌هایتان با سلیقه خیلی‌ها جور نخواهد بود.

۳. سرمه‌ای + سفید

انتخاب رنگ کابینت - سرمه‌ای + سفید

اگر به طیف آبی علاقه‌مندید، اما مثلا لاجوردی برایتان زیادی آبی است، می‌توانید سراغ سرمه‌ای بروید. یادتان باشد که سرمه‌ای با یراق‌آلات برنجی‌رنگ ترکیب شیکی به‌دست می‌دهد.

 

 

انتخاب رنگ کابینت - خاکستری + سفید

 

در آشپزخانه‌های سفید و مشکی می‌توانید تضاد رنگی موجود را با اضافه‌کردن خاکستری روشن به‌سمت ملایم‌تری ببرید. ترکیب خاکستری و سفید مکمل خوبی برای ست‌کردن با لوازم و یراق‌آلات استیل است. پیشنهاد می‌کنیم به ترکیب خاکستری تیره و سفید هم نیم‌نگاهی داشته باشید. سفید را برای ردیف بالایی کابینت‌ها در نظر بگیرید تا فضا باز و پرنور به نظر برسد.

این نوع رنگی که مشاهده میکنید یکی از رنگ های ترکیبی در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه بعنوان یک انتخاب عالی و ست کردن آشپزخانه با حال پذیرایی و … میتواند انتخاب خوبی برای سخت پسندان باشد. مخصوصا اگر خانه شما بصورت سرامیکی و سنگ نما و .. باشد داخلش این طرح یک انتخاب بینظیر به حساب می آیند.

 

 

انتخاب رنگ کابینت - سبز + سفید

 

در نگاه اول ترکیب شاید ترکیب غیرمنتظره‌ای به نظر برسد، اما کافی است به رنگ سبز علاقه‌مند باشید تا عاشق چنین ترکیبی شوید! برای کابینت سبز باید در انتخاب طیف دلخواه‌تان بسیار دقیق عمل کنید، وگرنه شاید چندان هم به دل‌تان ننشیند. در آشپزخانه‌های با کابینت سفید حتی می‌توانید سبز موردعلاقه‌تان را برای جزیره به کار ببرید. برای اینکه کابینت‌های سفید پشتی با جزیره سبزتان انسجام بهتری پیدا کنند، استفاده از کاشی‌های بین‌کابینتی سبز ملایم هم فکر خوبی است.

 

 

انتخاب رنگ کابینت - آبی + خاکستری

 

تضاد آبی و سفید شاید برایتان زیادی تند باشد، اما آبی و خاکستری تضاد ملایم‌تری ایجاد می‌کند. ترکیب آبی و خاکستری همچنین دارای حس‌وحال آرامش‌بخشی است.

 

 

انتخاب رنگ کابینت - کرم + خاکستری

 

خنثی روی خنثی! با ترکیب کرم و خاکستری می‌توانید به فضای آشپزخانه‌تان گرمی ملایم و دلپذیری ببخشید. جالب‌تر اینکه ترکیب همیشه مدی است و احتمالا تا مدت‌ها هوس عوض‌کردنش به سرتان نمی‌زند!

 

 

انتخاب رنگ کابینت - آبی روشن + سفید

 

ردیف بالایی کابینت‌ها را سفید و ردیف پایینی را از طیف آبی روشن در نظر بگیرید تا فضا همچنان باز و پرنور به نظر برسد. حتی می‌توانید برای برخی کابینت‌ها درِ شیشه‌ای سفارش دهید تا فضا وسعت بیشتری پیدا کند.

 

انتخاب رنگ کابینت - مشکی + سفید

 

برای بازسازی آشپزخانه‌های با کابینت سرتاسر سفید می‌توانید ردیف پایینی کابینت‌ها را مشکی کنید. اما برای اینکه فضا گرم‌تر به نظر برسد، از کف‌پوش‌های چوبی کمک بگیرید.

 

انتخاب رنگ کابینت - قرمز + سبز

 

قرمز و سبز هم ترکیب خاصی است که البته به هر سلیقه‌ای نمی‌خورد. روکابینتی‌های چوبی به چنین ترکیبی گرمی بیشتری می‌بخشند.

این رنگ ترکیبی که توی عکس هم مشاهده می کنید یک انتخاب خوب برای کابینت آشپزخانه و طرح کلی آشپزخانه می توان ازش بهره گرفت، البته اگه این طرح را با چند تا چیز دیگه هم ترکیب کرد یک طرح عالی ازش درمیاد که در پست های بعدی بصورت مفصل در رابطه با این نوع رنگ صحبت خواهیم کرد.

 

 

انتخاب رنگ کابینت - سرتاسر سفید

 

کابینت سفید جزو انتخاب‌هایی است که هرگز از مد نمی‌افتد و ضمنا رنگ چالش‌برانگیزی هم برای ست‌کردن نیست. دیزاین سرتاسر سفید را خصوصا برای آشپزخانه‌های سبک مینیمال پیشنهاد می‌کنیم. اما این را هم یادتان باشد که رنگ سفید تمیزکاری بیشتری می‌طلبد.

 

اگر سراغ دیزاین سرتاسر سفید رفتید، پیشنهاد می‌کنیم عنصری رنگی هم برای ایجاد نقطه کانونی در نظر بگیرید، مثلا اجاق گاز یا یخچال‌فریزر. حتی جزیره چوبی هم انتخاب خوبی است.

 

 

انتخاب رنگ کابینت - زرد کره‌ای

 

زرد کره‌ای رنگ گرمی‌بخشی است و خصوصا برای آشپزخانه‌های کم‌نور پیشنهاد می‌کنیم. کابینت‌های این رنگی با روکابینتی‌های رنگ چوب به‌خوبی ست می‌شوند. اندکی سفید هم که به دیزاین‌تان اضافه کنید، معرکه می‌شود!

همه نکات برای خرید صندلی راک؛ این صندلی جذاب را بیشتر بشناسید

 

انتخاب رنگ کابینت - مشکی

 

برای کابینت‌های مشکی باید به فکر راهی برای تلطیف‌سازی تیرگی فضا باشید. می‌توانید برای برخی کابینت‌ها درِ شیشه‌ای در نظر بگیرید و با انتخاب روکابینتی رنگ روشن از غلبه مشکی بکاهید. یادتان هم باشد که یراق‌آلات برنزی به کابینت‌های مشکی جلوه شکوهمندانه‌تری می‌بخشند.

 

 

انتخاب رنگ کابینت - قرمز

 

کابینت قرمز سلیقه هرکسی نیست! اگر به کابینت قرمز روی آوردید، ترجیحا برای روکابینتی از رنگ سفید استفاده کنید تا مجالی برای تسکین بصری داشته باشید. یراق‌آلات نقره‌ای و لوازم استیل هم با ترکیب قرمز و سفید به‌خوبی ست می‌شوند. حتی می‌توانید رنگ قرمز را صرفا به جزیره اختصاص دهید. جزیره قرمز با کابینت‌های تیره هم فکر خوبی است. 

 

[related]25977[/related]

 

 

 

انتخاب رنگ کابینت - چوب + شیشه، کابینت آشپزخانه

 

اگر به کابینت‌های رنگ چوب علاقه‌مندید، اما از طرفی نمی‌خواهید که به‌خاطر استفاده زیاد از چوب درنهایت به دیزاین روستیک (سبک روستایی) برسید، می‌توانید برای قسمتی از کابینت‌ها به فکر نمای شیشه‌ای باشید.

رنگ سفید کابینت

کابینت کلاسیک سفید

اگر تمایل به سبک های کابینت کلاسیک دارید، بهترین انتخاب برای کابینت آشپزخانه تان، رنگ سفید است‌.  آشپزخانه های سفید، دارای سبکی ماندگار هستند که ظاهری شفاف و حس آرامش را به شما ارائه می‌دهند. یکی از اصلی ترین دلایلی که اکثر مردم این رنگ کابینت را انتخاب می‌کنند، تناسب رنگ سفید با سبک های مختلف دکوراسیون می‌باشد. کابینت هایی با رنگ آمیزی سفید، کثیفی را راحت تر از رنگ های دیگر نشان می‌دهند. پس بهتر است بهترین انتخاب برای خانه هایی با بچه های کوچک و یا حیوانات خانگی نباشد. مگر اینکه در نگهداری این رنگ کابینت، حساسیت بیشتری به خرج دهید. 

رنگ زرد و یا نارنجی کابینت

کابینت آشپزخانه زرد رنگ

با استفاده از رنگ زرد و نارنجی کابینت، فضایی شاد و پرانرژی را در آشپزخانه خود ایجاد کنید. تمیز نگه داشتن این رنگ کابینت، راحت تر از کابینت های سفید است. اگر آشپزخانه ی تاریکی دارید، این دو رنگ، گزینه ی مناسبی برای درخشش و یا حتی گرما بخشیدن به محیط هستند. کابینت هایی با رنگ زرد، به راحتی با رنگ هایی مانند: سفید، خاکستری، قهوه ای و مشکی ست می‌شوند. اگر از رنگهای متداول همچون سفید و قهوه ای خسته شده اید و به دنبال رنگ های متنوع هستید، رنگ های نارنجی و زرد پیشنهاد ما به شما خواهد بود.

رنگ کابینت آشپزخانه سبز

کابینت آشپزخانه سبز رنگ

رنگ کابینت سبز، طراوت را به خانه‌تان می‌آورد. اگر رنگ سبز روشن تری داشته باشید، یک آشپزخانه کوچک می‌تواند بزرگتر به نظر برسد. از نظر روانشناسی رنگ سبز، می‌تواند به ایجاد آرامش و برطرف کنندگی خستگی روح کمک کند. همچنین؛ به کاهش فشار خون کمک خواهد کرد. به همین دلیل، برای بیماران قلبی نیز توصیه می‌شود.

ایده های جذاب برای رنگ کابینت سبز:

 • کابینت های آشپزخانه با رنگ سبز پررنگ، تضاد زیبایی را با دیوارهای سفید ایجاد می‌کند.
 • ترکیب سبز مریم گلی با رنگ سفید، حس تازگی را برایتان به ارمغان می آورد.
 • از دیگر انواع رنگ های مکمل برای رنگ سبز: خاکستری، سفید، قهوه ای و قرمز می‌باشد.
 • زیبایی کابینت های سبز، با کاغذ دیواری های طرح دار دوچندان خواهد شد.
 • اگر انتخابتان رنگ سبز زیتونی است، می‌توانید دستگیره های آن را طلایی و جزیره ی آن را کرم رنگ انتخاب کنید.

رنگ کابینت آشپزخانه آبی

کابینت وکیوم آبی,کابینت جزیره ای

اگر رنگ انتخابی شما آبی است، باید بدانید که ممکن است علی رغم زیبایی این رنگ، پس از گذشت مدتی برایتان کسل کننده شود. پس بهتر است، از طیف های متنوع رنگ آبی، با رنگ های مکمل این رنگ استفاده کنید. رنگ های مکمل عبارتند از:

سفید، خاکستری، سبز، مشکی، طلایی و صورتی و….

طیف های رنگ آبی عبارتند از: آبی نفتی، آبی سرمه‌ای، آبی طوسی، آبی کمرنگ، آبی لاجوردی، آبی فیروزه ای، آبی یخی، سبز آبی ،…..

حتی اگر در قسمت کمی از دکوراسیون تان از رنگ آبی استفاده کنید، تاثیر آن را به وضوح در زیبایی آشپزخانه تان می‌توانید مشاهده کنید‌. از دیگر خصوصیات بارز رنگ آبی میتوان به ایجاد امید و آرامش اشاره کرد.

رنگ قهوه ای کابینت

کابینت کلاسیک قهوه ای

رنگ های قهوه ای به علت اینکه هیچوقت از مد نمی‌افتند، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. این کابینتها برای آشپزخانه های بزرگ انتخاب مناسبی به شمار می‌روند‌. همچنین؛ رنگ های قهوه ای را می‌توانید به راحتی با رنگ هایی همانند: سفید، زرد، کرم و …. ست کرد. رنگ های قهوه ای طیف گسترده ای از رنگ های روشن تا رنگ های تیره دارد.

ترکیب کردن دو رنگ جذاب برای کابینت

کابینت رنگی کلاسیک,کابینت مدرن,کابینت دو رنگ ابی و سفید

 

در مقاله ها مشاهده کردید که چه رنگ هایی را با کدام رنگ ترکیب کنید تا زیبایی کابینت آشپزخانه تان چندین برابر شود. اما اکنون قصد داریم تا شما را با ۱۰ رنگ دیگر از محبوب ترین ترکیب هایی که می‌توانید از آن ایده بگیرید آشنا کنیم.

 1. آبی پررنگ و کمرنگ
 2. سبز و قرمز
 3. سبز و سفید
 4. آبی نفتی و آبی کمرنگ
 5. قرمز و مشکی
 6. آبی روشن و نارنجی
 7. لیمویی و زرد
 8. سفید و آبی
 9. نارنجی و زرد
 10. آبی و زرد

 

برای انتخاب رنگ کابینت به نکات زیر هم دقت کنید:

 

 

برای انتخاب رنگ کابینت حتما به سبک آشپزخانه‌تان هم دقت کنید. همان طور که در ایده‌های بالا هم گفتیم، برخی ترکیب‌ها حس‌وحالی کلاسیک ایجاد می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر مدرن‌ترند. برای آشپزخانه‌های مدرن‌تر می‌توانید بیشتر روی رنگ‌های روشن و ترکیب‌های متضاد مانور دهید.

 

 

ابعاد آشپزخانه هم مسئله مهمی است که باید برای انتخاب رنگ کابینت مدنظر داشته باشید. استفاده از کابینت‌های تیره در آشپزخانه‌های نقلی و کم‌نور هیچ کمکی به بازتر و پرنورتر دیده‌شدن فضا نمی‌کند، این در حالی است که با انتخاب کابینت‌های رنگ روشن می‌توانید آشپزخانه نقلی‌تان را جادارتر و خوش‌نورتر جلوه دهید.

 

 

اگر در رنگ دیوارها دست می‌برید که هیچ! در غیر این صورت باید برای کابینت‌ها به فکر رنگ مکمل باشید و طبیعتا گزینه‌های محدودتری پیش رو خواهید داشت.

 

این مطلب را برای کسانی که می‌دانید بازسازی منزل در پیش دارند، بفرستید تا شاید از چالش‌شان برای انتخاب رنگ کابینت کم شود. اگر هم که خودتان در آستانه نوسازی هستید، می‌توانید این مطلب‌مان را در مرورگرتان ذخیره کنید تا شاید دوباره نگاهی بیندازید. توصیه آخرمان هم این است که برای انتخاب رنگ کابینت هرگز عجله‌ای تصمیم نگیرید. روی رنگی دست بگذارید که در بلندمدت برایتان قابل‌تحمل باشد و دل‌زده‌تان نکند. 

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید